Že já tam chodila...

18. ledna 2018 v 19:41 | Satomi |  ...píšu
Od doby, co jsem nastoupila do práce (už je to pět měsíců) jsem se naučila každou chřipku vyležet za víkend nebo tzv. přechodit. Jinak řečeno jsem se nacpala prášky a šla do práce. Skončilo to krásné období, kdy jsem chodila za mámou a žádala ji o omluvenku do školy, a pak celý den prospala. Když člověk pracuje, tak se všechno změní. Moje máma snad jednou za život měla neschopenku, a to když už opravdu nemohla kvůli kolenu div chodit. Jinak vše vyléčila pomocí zázvorového čaje a prášků.

Když jsem se bavila s kolegyní v práci, tak mi řekla, že její šestiletá dcera má bezpříznakovou angínu. Ano, taky jsem se divila, že taková věc existuje. Měla jsem pocit, že angína značí vysoké horečky a takový ten stav, kdy jste unavení ale ani spát nemůžete. No ale její dcerku jen děsně bolelo v krku. Ukázalo se, že má angínu a dostala antibiotika. V tu chvíli jsem si říkala, jestli nemám to samé, jelikož tři dny po sobě jsem se probouzela s děsným knedlíkem v krku. Jenže jsem tomu zprvu nevěnovala moc pozornosti. Přece jen rýmu mám skoro na denním pořádku a to, že mě občas bolí hlava nebo trochu v krku ještě nic neznamená. Vezmu si paralen a nehrotím to. Jenže jsem na víkend měla plány a protože bylo úterý řekla jsem si, že si zažádám o propustku a další den ráno zajdu k doktorce se jí zeptat, čím to vyléčím. Myslela jsem si, že mi doporučí nějaké "bonbony" na krk nebo dá antibiotika a já přitom budu chodit normálně do práce, ale to se nestalo. Dostala jsem antibiotika i neschopenku.

Na jednu stranu jsem ráda. V poslední době toho na mě bylo moc. Jak v práci, tak i v běžném životě a já se začínala pod tlakem hroutit. Takže ano, jsem ráda, že se mohu flákat doma a mám čas si přečíst všechny ty časopisy, co jsem si za poslední měsíc nakoupila, ale...

No, je tu i dost záporů. Přijdu o celkem dost peněz z výplaty, kolegové budou ve stresu, že musí dělat i mojí práci a jednoduše řečeno, nemám ráda polykání těch obřích antibiotik.

Vtipné bylo, že ten den co jsem k měla k doktorce jít, jsem si připadala v pořádku. A měla jsem pocit, že mě vyhodí s tím, že simuluji, a že v tom krku není nic vážného. Den předtím jsem si vycucala nějaký ten bonbon na ten krk a to mi trochu ulevilo od toho nepříjemného pocitu, ale přesto se tam jít vyplatilo.

Teď už jen zbývá čekat, zda antibiotika zaberou. Ve čtvrtek mám kontrolu, na jednu stranu bych ráda šla už ten další pátek do práce. Přece jen, čím déle je člověk doma, tím spíš zleniví...
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. ledna 2018 v 19:54 | Reagovat

Ona se ta práce nezblázní :) Odpočiň si a brzy se uzdrav!

2 J.R. J.R. | Web | 19. ledna 2018 v 18:02 | Reagovat

Přeju brzké uzdravení a hlavně hodně odpočinku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama